KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746299

nr 1274 6299

Erik Abrahamson

(1871-1907), Sverige

Oljemålning, Landskap, signerad. Olja på duk, 52x88 cm

Kondition: skadad duk

Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 9 september 2019
kl 18:06:00

8/9 15:07:11 1      Vinnande bud

Erik Abrahamson

Läs mer om Erik Abrahamson