KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12746299
*
nr 1274 6299
Erik Abrahamson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Landskap, signerad. Olja på duk, 52x88 cm
Kondition: skadad duk
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2019
kl 18:06:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/9 15:07:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Abrahamson
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Läs mer om Erik Abrahamson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik abrahamson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Erik Abrahamson
Kondition: skadad duk
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
Läs mer om Erik Abrahamson
nr 1274 6299
Erik Abrahamson
(1871-1907), Sverige
Oljemålning, Landskap, signerad. Olja på duk, 52x88 cm
Kondition: skadad duk
Erik Abrahamson, svensk målare och grafiker född 1871, död 1907.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/9 15:07:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Abrahamson
Erik Abrahamson, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1871, död 1907.Läs mer om Erik Abrahamson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik abrahamson landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



